لبه شخصیت افراد روانشناسی سرگرمی ماشین

لبه: شخصیت افراد روانشناسی سرگرمی ماشین سرگرمی فال شخصیت شناسی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری پر سروصداترین سانسور‌های تلویزیون در نوروز ۹۷

تلویزیون رکورد بیشترین ممیزی را در نوروز ۹۷ به نام خودش ثبت کرد. میزان ممیزی و از بین بردن و عوض کردن و تحولات روی تصاویر، آن قدر زیاد بود که به طور متوسط، هر ر

پر سروصداترین سانسور‌های تلویزیون در نوروز ۹۷

پر سروصداترین سانسور های تلویزیون در نوروز ۹۷

عبارات مهم : تصویر

تلویزیون رکورد بیشترین ممیزی را در نوروز ۹۷ به نام خودش ثبت کرد. میزان ممیزی و از بین بردن و عوض کردن و تحولات روی تصاویر، آن قدر زیاد بود که به طور متوسط، هر روز در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … تصویر یا ویدئویی پیدا می کردیم که از یک سانسور دیگر در تلویزیون پرده بر می داشت. از از بین بردن موسیقی و رقص و آرایش های غلیط در فیلم های سینمایی گرفته تا دستکاری لوگوی یک تیم ایتالیایی و عوض کردن صحبت های عادل فردوسی پور و چند کارگردان مشهور. اوضاع به جایی رسید که مخاطبان تلویزیون با ویدئوهای سانسوری برنامه ها و سریال ها در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … سرگرم بودند و خلاصه هیچ چیزی از چشم هیچ کسی دور نماند. با هم این موارد را مرور کنیم.

دورهمی – مصاحبه عادل فردوسی پور

پر سروصداترین سانسور‌های تلویزیون در نوروز ۹۷

ممیزی چه بود؟ عادل فردوسی پور در بخشی از صحبت هایش با مهران مدیری به بحث حضور زنان در ورزشگاه ها اشاره کرد ولی با از بین بردن بخش کوچکی از حرف هایش، این طور به نظر رسید که او کاملا با این مسئله مخالف هست. بعد از تقطیع آشکار صحبت های فردوسی پور، او گفت: «اینجا زن ها و مردها کنار هم نشستند، چقدر خوب و صمیمی هستند مثل سینما.» و بعد دوباره مکثی صورت گرفت و بعد گفت: «الان واقعا جو ورزشگاه مناسب نیست. یک چیزهایی می گویند.»

واکنش ها؟ وارونه جلوه دادن صحبت های فردوسی پور در «دورهمی» مثل بمب صدا کرد. این خبر با تیتر«سانسور عادل در دورهمی»، «عادل و مدیری هم سانسور شدند»، «سانسور و وارونه نمایی صحبت های عادل فردوسی پور» و … در سایت های متفاوت منتشر شد و همه به نوعی تاکید کردند که منظورشان از ورود به این بحث، دفاع از ورود زنان به ورزشگاه ها بوده هست. بعضی نوشتند که صدا و سیما حتی تحمل پخش پیشنهادات کارکنان خودش را هم ندارد.» یا «دورویی تلویزیون غیرقابل تحمل شده» و … تنها شانسی که تلویزیون آورد این بود که ویدئوی صحبت های مهم فردوسی پور هنوز در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … دست به دست نشده است.

خوب، بد، جلف – سانسور و از بین بردن شخصیت

تلویزیون رکورد بیشترین ممیزی را در نوروز ۹۷ به نام خودش ثبت کرد. میزان ممیزی و از بین بردن و عوض کردن و تحولات روی تصاویر، آن قدر زیاد بود که به طور متوسط، هر ر

ممیزی چه بود؟ تا پیش از شروع نوروز هیچ خبری از پخش «خوب، بد، جلف» نبود و اسم این فیلم اصلا در فهرست فیلم های سینمایی نوروز قرار نگرفته بود. روز دهم فروردین و همزمان با روز پدر، این فیلم با ۹ دقیقه حذفیات روی آنتن رفت. بخش هایی از فیلم که آزاده صمدی در آن حضور داشت، تصویر طوری بزرگ شده است بود که در نمای دو نفره، این بازیگر دیده نشود. بخش های مربوط به مواد کشیدن کاراکتر امیر مهدی ژوله یا جایی که با موسیقی و رقص همراه هست، از داخل فیلم بیرون کشیده شده است بود. توصیه جالب اینجاست که تلویزیون به طور کلی با پیمان قاسمخانی مسئله دارد ولی جهت جذب مخاطب در روز عید تصمیم به پخش این فیلم گرفته بود.

واکنش ها: از آنجایی که راجع به پخش فیلم اطلاع رسانی نشده بود، خیلی ها نمی دانستند که تلویزیون اصلا این فیلم را پخش کرده هست. حتی در تماسی که با پیمان قاسمخانی داشتیم متوجه شدیم که او خودش هم راجع به پخش فیلمش از تلویزیون اطلاعی نداشته است.

پایتخت ۵ – کشتی تایتانیک در کابوس هما

ممیزی چه بود؟ همین ابتدا بگوییم که اگر پای شرکت اوج در میان نبود، قطعا میزان سانسورهای پایتخت خیلی زیاد از حالا بود. امسال در پایتخت به مواردی برخوردیم که باورمان نمی شد تلویزیون دارد آن را پخش می کند و هیچ کس هم جلوی آن را نگرفته هست. با این حال ولی ممیزی های پایتخت بازهم جنجال ساز شد.

پر سروصداترین سانسور‌های تلویزیون در نوروز ۹۷

حذف رقص ارسطو در مراسم ختنه سوران، نخستین مورد ممیزی در پایتخت بود که همان موقع با تصویر العمل هایی زیادی روبرو شد. ممیزی مهم به ماجرای کابوس هما هنگام غرق شدن بر می گشت. او در کابوسش می دید که تقی بعد از فوت او با یک زن ترک ازدواج کرده است و در کشتی تایتانیک، توت فرنگی توی دهانش می گذارد و برایش سیگار روشن می کند. هر کسی در کشور عزیزمان ایران زندگی می کند و یک ذره هم تلویزیون دیده باشد، می فهمد پخش چنین سکانسی از رسانه ملی به هیچ عنوان امکان ندارد، با این حال سیروس مقدم تا روز آخر منتظر بود تلویزیون با پخش آن کنار بیاید ولی خب نیامد.

واکنش ها: بلافاصله بعد از آخر پخش این قسمت، محسن تنابنده و احمد مهرانفر منشتر شدن تصاویری از این سکانس در پیج اینستاگرام ارزش نسبت به آن تصویر العمل نشان دادند. چند روز بعد ویدئوی سکانس از بین بردن شده است دست به دست چرخید و تصویر العمل ها چند برابر شد.

گزارش ورزشی – سانسور لوگوی کلوب ورزشی آ.اس.رم

تلویزیون رکورد بیشترین ممیزی را در نوروز ۹۷ به نام خودش ثبت کرد. میزان ممیزی و از بین بردن و عوض کردن و تحولات روی تصاویر، آن قدر زیاد بود که به طور متوسط، هر ر

ماجرای ممیزی: روز ۱۵ فروردین پیش از شروع بازی دو تیم بارسلونا و آ.اس.رم، زمانی که رضا جاودانی مجری این برنامه داشت از سوابق دو تیم حرف می زد، لحظاتی کوتاه لوگوی کلوب فوتبال آ.اس.رم ایتالیا روی صفحه نمایان شد و سانسور آن از نگاه ها دور نماند. لوگوی کلوب تصویر گرگی را نشان می دهد که دارد به دو فرزند شیر می دهد و اشاره به افسانه دو برادر دوقلوی بنیانگذار امپراتوری روم باستان دارد که گفته می شود با خوردن شیر گرگ بزرگ شده است اند. تلویزیون با از بین بردن سینه های این گرگ، چالش جدیدی را رقم زد.

واکنش ها: خبر سانسور لوگوی کلوب آ.اس.رم از همان شب اول اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … را منفجر کرد. بلافاصله تصویر مهم این لوگو کنار تصویر سانسوری قرار داده شد و هشتگ سازها را وادار به فعالیت کرد. رسانه های داخلی از عنوان «آبروریزی» جهت این اقدام استفاده کردند و خواستار برخورد جدی با مسئول صادر کننده این دستور شدند.

جوک های مختلفی راجع به این سانسورها ساخته شد و طنزپردازان به انحای متفاوت با این لوگو شوخی کردند. نهایتا خود کلوب آ.اس.رم هم به آن تصویر العمل نشان داد. ادمین این کلوب لوگوی سانسور شده است را کنار لوگوی مهم قرار داد و نوشت: «فکر نمی کرده اند تا این حد در کشور عزیزمان ایران طرفدار داشته باشند.»

پر سروصداترین سانسور‌های تلویزیون در نوروز ۹۷

برادرم خسرو – از بین بردن گیتار زنی

ماجرای ممیزی: فیلم «برادرم خسرو» مسئله خاصی جهت پخش از تلویزیون نداشت و تقریبا به صورت کامل پخش شد. فقط دو بخش کوتاه از فیلم به خاطر تصویر گیتار سانسور شده است بود. یکی جایی که کاراکتر خسرو کنار خیابان گیتار می زند و دومی زمانی که بسیار درمانده و مریض روی تختش گیتار به دست گرفته و دارد به پسر برادرش نواختن آن را آموزش می دهد. توصیه جالب اینجاست که در همین فیلم، جایی که پسر در حال نواختن پیانوست به طور کامل نشان داده شده است و حتی مخاطبان تصویر پیانو را هم می بینند.

واکنش ها: از آنجایی که این سانسور به دنبال سانسور در فیلم «ویلایی ها» و «سارا و آیدا» اتفاق افتاد، با تیر ادامه سانسور فیلم های سینمایی در تلویزیون، با تصویر العمل هایی روبرو شد.

سارا و آیدا – سانسور دابسمش

ممیزی چه بود: در فیلم «سارا و آیدا» در دو بخش سانسور وجود داشت. در ابتدای فیلم زمانی را که سارا و آیدا داخل ماشین نشسته اند و با موزیک حامد همایون دابسمش اجرا می کنند، به طور کامل از بین بردن کردند. بخش دوم جایی بود که آیدا به منزل نامزدش سعید می رود و با او زد و خورد می کند. این یکی جزء اتفاق های مهم فیلم بود که تلویزیون تصمیم گرفت مخاطبانش آن را تماشا نکنند.

واکنش ها: مازیار میری تصویر العمل خاصی نسبت به سانسور فیلمش در تلویزیون نشان نداد ولی بلافاصله بعد از آخر فیلم، بعضی سایت ها این خبر را با تیتر «فیلم سینمایی «سارا و آیدا» در پخش تلویزیونی با حذفیات گسترده روبرو شد» انتشار دادند.

واژه های کلیدی: تصویر | سانسور | تلویزیون | تلویزیون | فردوسی پور | اینستاگرام | عادل فردوسی پور | اخبار فرهنگی و هنری

پر سروصداترین سانسور‌های تلویزیون در نوروز ۹۷

پر سروصداترین سانسور‌های تلویزیون در نوروز ۹۷

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz