لبه شخصیت افراد روانشناسی سرگرمی ماشین

لبه: شخصیت افراد روانشناسی سرگرمی ماشین سرگرمی فال شخصیت شناسی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی شما سایه به سایه با «بابک زنجانی» بودید / قاضی خطاب به دو متهم فساد نفتی

سیزدهمین جلسه پیگیری به اتهامات دو متهم پرونده موسوم به فساد نفتی صبحگاه امروز (دوشنبه) – 13 شهریور ماه – در شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد

شما سایه به سایه با «بابک زنجانی» بودید / قاضی خطاب به دو متهم فساد نفتی

قاضی خطاب به دو متهم فساد نفتی: شما سایه به سایه با «بابک زنجانی» بودید

عبارات مهم : همکاری

سیزدهمین جلسه پیگیری به اتهامات دو متهم پرونده موسوم به فساد نفتی صبحگاه امروز (دوشنبه) – 13 شهریور ماه – در شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در ابتدای جلسه قاضی مقیسه به بیان اتهامات متهم ردیف سوم این پرونده که از سوی نماینده دادستان قرائت شده است بود پرداخت و بر اساس ماده 354 قانون آیین دادرسی کیفری به حاضران در جلسه از باب حفظ نظم دادگاه تذکر داد و از حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم خواست با حضور در جایگاه به ادامه دفاعیات خود بپردازد.

شما سایه به سایه با «بابک زنجانی» بودید / قاضی خطاب به دو متهم فساد نفتی

حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم پرونده موسوم به فساد نفتی در ادامه دفاعیاتش گفت: یکی از اتهاماتی که در کیفرخواست به آن اشاره شده است این است که من در مباحث نفتی حضور داشته ام، ولی اصلا مشخص نیست در کدام معامله های نفتی، حتی هیچ کس ادعایی نکرده که دال بر این عنوان باشد.

وی گفت: نه زنجانی و نه همکاران او و حتی آقای شمس این عنوان را که بنده در معاملات نفتی همکاری و فعالیت داشته ام اعلام نکرده اند. حتی زنجانی در یک نامه ای بیان کرده که فلاح آدم خوبی هست، ولی به دنبال گزارش نوشتن و پلیس بازی هست، ولی در کار نفتی دخالت نداشته است.

سیزدهمین جلسه پیگیری به اتهامات دو متهم پرونده موسوم به فساد نفتی صبحگاه امروز (دوشنبه) – 13 شهریور ماه – در شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد

قاضی مقیسه گفت: این نامه زنجانی در آخرین روزهای غارتگری شماست. این نامه اصلا قابل مطرح کردن نیست و دلیلی جهت رد اتهامات شما نمی شود. خواندن این نامه کاملا حاشیه ای هست. تمام پول هایی که شما گرفتید و فعالیت در بانک ها همه مربوط به معاملات نفتی بوده است.

متهم ردیف سوم گفت: من مجددا تاکید می کنم که به هیچ عنوان در مباحث نفتی دخالت نداشته ام، نه در جلسه ای حضور داشته ام و نه ریالی پول به حساب من واریز شده، اگر در این رابطه سندی وجود دارد ارایه دهید.

قاضی مقیسه گفت: این کلاهی که سر شرکت نفت رفته به خاطر اعتماد مسولان به شما بوده، چون شما زنجانی را معرفی کردید، عامل مهم کلاهبرداری و اختلاس شخص شما هستید.

شما سایه به سایه با «بابک زنجانی» بودید / قاضی خطاب به دو متهم فساد نفتی

در ادامه صادقی قهاره وکیل مدافع شرکت نفت در تصویر العمل به بیانات فلاح هروی گفت: «ال سی» هایی که بابت فروش نفت صادر شده است هم به امضای زنجانی و هم به امضای فلاح هروی رسیده هست، این فرد عضو هیات مدیره شرکت های زنجانی بوده است.

متهم گفت: گویا آقای وکیل اصلا در جلسات قبل حضور نداشتند!

سیزدهمین جلسه پیگیری به اتهامات دو متهم پرونده موسوم به فساد نفتی صبحگاه امروز (دوشنبه) – 13 شهریور ماه – در شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد

قاضی مقیسه گفت: گویا شما در جلسات قبل نبوده اید که چنین ادعاهایی می کنید. مگر شما جهت هواپیما سواری به مالزی رفته بودید؟ مگر شما تاکنون هواپیما سوار نشده بودید؟

فلاح هروی گفت: من نه کسی را معرفی کردم و نه در جلسه ای بودم. «ال سی» ها را هم من امضا نکردم و امضاهای من مربوط به یک صورت جلسه بوده هست. از ابتدای بازداشت به بازپرس پرونده گفتم که صورت جلساتی که علیه من است را قبول ندارم؛ لیکن امضای من نیست. حتی بازپرس هم این عنوان را قبول کرد.

شما سایه به سایه با «بابک زنجانی» بودید / قاضی خطاب به دو متهم فساد نفتی

قاضی مقیسه خطاب به متهم گفت: به قدری جرم شما واضح و روشن است که بازپرس دیگر نیازی به کارشناسی نداشته هست. هنگامی که شما بیانات زنجانی را به دو بخش دروغ و واقعیت تقسیم و به نفع خود برداشت می کنید یعنی بیانات شما کذب است.

قاضی مقیسه گفت: اگر در وقت همکاری با زنجانی متوجه شدید که امضای تان جعل شده است باید همان موقع شکایت می کردید.

متهم گفت: من در وقت بازداشتم متوجه جعل امضاهایم شدم. حتی بیانات دیگران در بازپرسی ها مشخص هست. در بیانات زنجانی هم آمده که امضاها اسکن شده است است.

قاضی مقیسه گفت: ما هم می دانیم که امضاها اسکن شده، ولی رضایت شما بر آن وجود داشته است و علت این حرف من بیانات زنجانی است که گفته شما در جریان اسکن امضاها بوده اید. شما و شمس با تمام وجود دستورات زنجانی را عملی می کردید. اگر شما دو نفر نبودید زنجانی حتی نمی توانست 50 هزار تومان از اموال بیت المال را غارت کند. شما ایادی زنجانی بودید و نشانه تان مطامع دنیوی بود.

به گزارش ایسنا، قاضی مقیسه گفت: شما سایه به سایه با بابک زنجانی بودید و شریک وی بودید لذا وقت دادگاه را با خواندن بیانات تکراری در کیفرخواست نگیرید.

متهم گفت: این برداشت اشتباه شماست من وقت دادگاه را نمی گیرم، اگر می گویم می خواهم پیش قضاوت نشود.

قاضی مقیسه گفت: شما همین الان اعلام کردید که در 11 صورت جلسه امضا شده است در سفر بوده اید.

متهم پرونده گفت: من چه زمانی گفتم؟ آیا به جملات من دقت نمی کنید. جمله من را اشتباه به خودم برمی گردانید.

قاضی مقیسه گفت: این مطلب ضبط شده است و موجود است.

فلاح هروی گفت: من می گویم بازپرس به حرف ما توجه نکرده است.

قاضی مقیسه گفت: بازپرس هیچ غرضی نداشته است.

مهدوی وکیل مدافع شرکت نفت خطاب به فلاح هروی گفت: شرکت اس تی تی بنکرز با یک میلیون تومان به ثبت رسیده هست. آیا این شرکت امکان گشایش ال سی داشته است و آیا شما از خرید نفت به وسیله بابک زنجانی اطلاع نداشته اید؟ سمت شما در شرکت های وی دکوری بوده یا واقعی بوده هست، متأسفانه تجارب شما در خدمت دشمن و غارت بیت المال قرار گرفت.

فلاح هروی پاسخ داد: اولاً اس تی تی بنکرز ال سی صادر نکرده است و فقط هیئت مدیره صورت گرفته امضاء کرده است و من در جلسه نبودم و جعل صورت گرفته است.

مهدوی گفت: امضای شما اسکن شده، امضای الکترونیکی بوده است.

فلاح هروی گفت: من امضا نکردم، صورت جلسه ساختگی است و بارها تقاضای کارشناسی کردم.

فلاح هروی در ادامه به پرونده بیمارستان پارسیان اشاره کرد.

پیش از پرداختن وی به موضوع، قاضی مقیسه گفت: این مورد ربطی به پرونده ندارد به آن نپردازید، بلکه نمونه ای از جعل بوده که در دادگاه پیگیری می شود. اگر در صلاحیت بنده بود مفصلاً به قضیه بیمارستان می پرداختم که چه کرده اید و چه مقدار غارت کرده اید، ولی این قسمت ربطی به پرونده نفت ندارد و نمونه ای از جعلیات شماست که در دادگاه عمومی مطرح شده است است.

نجفی نماینده دادستان گفت: در خصوص بیمارستان پارسیان طبق ردیابی های صورت گرفته 20 میلیارد پول به حساب وابسته های شما رفته است و مدارک آن موجود است.

متهم پاسخ داد: مدارک آن را ارائه دهید.

قاضی مقیسه گفت: آیا در این رابطه اصل ایمیل را قبول دارید؟

متهم پاسخ داد: بله، ولی ایمیل من را جعل کردند.

در این هنگام افشار وکیل مدافع متهم ردیف دوم پرونده نفتی در دفاع از موکلش گفت: در عملیات فروش نفت باید مبدا و مقصد مشخص شود و اینکه چه کسی دستوردهنده بوده هست. آقای شمس قبل و بعد از دستگیری بابک زنجانی تمام مطالب را به صورت براق و روشن ارایه کرده است.

وی گفت: موکلم نمی توانست با داشتن 49 درصد سهام انورایر هواپیمایی ترکیه به کشور عزیزمان ایران برنگردد، ولی بعد از ورود به کشورمان در جریان تحقیقات پرونده 5 وکالت محضری ارایه کرد تا همه سهام برگردد.

وکیل مدافع مهدی شمس افزود: هر جا که مورد نیاز بوده اطلاعات ارایه شود مدکلم در جریان تحقیقات کمک کرده و باید این مساله مورد توجه دادگاه قرار بگیرد.

افشار افزود: در خصوص بدهی نفت هیچ کجا موکلم امضاء کننده و انتقال گیرنده نبوده و هیچ وجهی به حساب وی واریز نشده است.

وی راجع به بدهی یک میلیارد و 400 میلیون یورویی نفت گفت: این مبلغ با تصویب چهار وزیر پرداخت شده است و چیزی نیست که در حوزه اختیارات چهار وزیر باشد، بلکه نیاز به مصوبه داشته است.

افشار گفت: یکی از اتهامات موکلم پولشویی در قسمتی از بدهی نفت است که ماده یک قانون پولشویی می گوید اصل بر صحت معاملات اشخاص هست. هنگامی که افرادی که در آن مرحله حضور داشته اند صحت کارها زنجانی را تایید می کنند و بیت المال را در اختیارش می گذارند و فریب می خورند، چطور انتظار دارید که موکلم به اعمال مجرمانه زنجانی پی می برد؟

وی افزود: بحث پولشویی که به موکلم نسبت داده شده است باید بر اساس مستندات ثابت شود، ضمن اینکه آقای شمس اطلاعی نداشته منشاء پول زنجانی نامشروع است.

افشار گفت: اگر به تاریخ شکایت شاکی پرونده یعنی شرکت ملی نفت دقت کنید متوجه می شوید که بعد از 9 ماه دستگیری زنجانی همچنان این شبهه وجود داشته که شاید اعمال وی مجرمانه نبوده است.

وکیل مدافع مهدی شمس گفت: آقای قاضی دفاعیات ما همگی بر اساس سند و علت است و تقاضا دارم در پیگیری ها به این اسناد توجه شود. موکل من در 7 جلسه پیگیری تلاش کرد با ادله و اسناد نیرومند موارد اتهامی را به طور جزئی توضیح دهد. زیاد مطالب در کیفرخواست بر پایه بیانات بابک زنجانی هست. من تقاضا دارم به این عنوان توجه شود که اگر این بیانات اقرار است فقط جهت خود او قابل استماع است و اگر صرفا اظهار است نباید به آن استناد شود.

وکیل مدافع متهم ردیف دوم گفت: همچنین باید توجه کرد که آقای زنجانی در این پرونده متهم ردیف اول است و نباید به صرف بیانات متهم ردیف اول کیفرخواست تهیه شود، این درصورتی است که موکل من دفاعیات خود را با سند ارائه داده هست. در کیفرخواست آمده که در سال 91 محموله های نفتی تحویل شمس شد، ولی در سال 93 این بیانات زنجانی دچار عوض کردن شده است است یعنی بیانات زنجانی مستند نیست.

قاضی مقیسه گفت: این حرف را سه بار تکرار کردید. بله من هم صرفاً به بیانات زنجانی توجه نمی کنم و بر اساس علت و مدرک حکم می دهم لذا لطفا حاشیه نروید و به اصل دفاع بپردازید.

افشار گفت: فساد از طریق جعل یکی از اتهامات موکل من هست. به طور قطع یک سند وجود ندارد که نشان دهد که موکل من جعلی انجام داده هست. همکاری در کلاهبرداری عنوان اتهامی دیگری است که به موکل من نسبت داده شده است هست. در این خصوص بحث معرفی زنجانی به مسئولان مطرح شده است هست. در حالی که بر اساس بیانات و اسناد آقای زنجانی از سال 87 با مدیران و مسئولان همکاری داشته است و حدود 300 تا 400 میلیون یورو جهت شرکت های این افراد جا به جا کرده هست؛ لذا معرفی را نمی توان مبنا قرار داد. بنده در لایحه دفاعی خود 18 بند را در باب معرفی توضیح داده ام که تقاضا می کنم کاملا مطالعه شوند.

افشار اظهار کرد: عنوان دیگری که نسبت به آن دفاع می کنم این است که اعداد و ارقام در کیفرخواست نیاز به کارشناسی دارد. منظور بنده کارشناسی حسابرسی هست. باید عنوان جرم و میزان جرم مشخص شود چون اعتقاد هستیم استعلام هایی که از شرکت سورینت اخذ شده است است بدون کارشناسی بوده و بنده تقاضا دارم که اعداد و ارقام در کیفرخواست مجددا کارشناسی شود.

قاضی مقیسه گفت: این عنوان بررسی شده است و مورد توجه قرار می گیرد، البته جهت دادستانی این اعداد وارقام مشخص شده است است.

وکیل متهم ردیف دوم پرونده نفتی در ادامه دفاع از موکل خود اظهار کرد: در هیچ جلسه ای از دادگاه و در هیچ اظهاراتی موکل من قبول نکرده است که پرداخت هزینه ای را امضا کرده ، کیفرخواست علت بیاورد که موکل من در جایی دستور پرداخت داده باشد.

نجفی نماینده دادستان در دفاع از کیفرخواست گفت: ما دنبال کارشناسی رقمی نیستیم. اتهام آقای شمس همکاری در کلاهبرداری هست. همکاری از صفر تا صد ممکن است متغیر باشد. اینکه آن عدد چقدر بوده مهم نیست مهم اصل همکاری هست. چون همکاری در جرم یک مجازات مستقل دارد.

افشار گفت: عنوان دیگری که مهم است این است که در هیچ جای پرونده نداریم که آقای شمس خرید نفتی انجام داده باشد، در بحث حمل نفت هم دلایل و مستندات نشان می دهد که موکل من به عنوان یک کارگزار وارد شده است هست. یک جا پیدا کنید که موکل من در شرکت های زنجانی سهامدار باشد. اگر او در این شرکت ها شریک بود باید در شرح شرکت ها دخالت می کرد، ولی چنین سندی وجود ندارد چون موکل من فقط کارگزار بوده است.

افشار ادامه داد: در بحث فروش نفت آقای شمس هیچ مشارکتی نداشته هست، بلکه فروش نفت به وسیله شرکت های زنجانی انجام شده، ولی چون موکل من در بحث جابه جایی نفت همکاری کرده بود زنجانی وی را به عنوان نماینده شرکت خود به خریدار معرفی می کند.

در این هنگام قاضی مقیسه ختم سیزدهمین جلسه پیگیری به پرونده موسوم به فساد نفتی را اعلام کرد و گفت: وقت جلسه بعدی جهت استماع دفاعیات وکلای متهمان پرونده متعاقبا اعلام می شود

واژه های کلیدی: همکاری | پرونده | دادگاه | بابک زنجانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz