لبه شخصیت افراد روانشناسی سرگرمی ماشین

لبه: شخصیت افراد روانشناسی سرگرمی ماشین سرگرمی فال شخصیت شناسی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی آینده توافق هسته‌ای منوط به تلاش‌های اروپا است / آسوشیتدپرس

خبرگزاری آسوشیتدپرس، با اشاره به تلاش‌های اروپا جهت جلب رضایت رئیس‌جمهور ‌آمریکا به منظور حفظ برجام گزارش داد: آینده توافق هسته‌ای تاریخی با کشور عزیزمان ایران

آینده توافق هسته‌ای منوط به تلاش‌های اروپا است / آسوشیتدپرس

آسوشیتدپرس: آینده توافق هسته ای منوط به تلاش های اروپا است

عبارات مهم : ایران

خبرگزاری آسوشیتدپرس، با اشاره به تلاش های اروپا جهت جلب رضایت مدیر جمهور آمریکا به منظور حفظ برجام گزارش داد: آینده توافق هسته ای تاریخی با کشور عزیزمان ایران منوط به موفقیت آخرین مداخلات اروپایی ها و مشورت ها با مدیر جمهور ترامپ هست.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، امانوئل مکرون مدیر جمهور فرانسه و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان قرار است در ماه جاری (میلادی) به طور جداگانه به واشنگتن سفر کنند که ممکن است آخرین تلاش رهبران خارجی جهت حفظ توافق هسته ای در آستانه ضرب الاجل تعیین شده است از سوی دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا باشد که خواستار اصلاح و تقویت این توافق است.

ترامپ گفته است که در صورت اصلاح نشدن توافق هسته ای تا روز 12 مه از آن خارج خواهد شد، مگر اینکه مذاکره کنندگان انگلیس، فرانسه و آلمان بتوانند جهت اصلاح آنچه ترامپ نقاط ضعف این توافق می خواند به یک سازش دست یابند.

آینده توافق هسته‌ای منوط به تلاش‌های اروپا است / آسوشیتدپرس

کشور عزیزمان ایران اعلام کرده است که خروج آمریکا از توافق هسته ای و وضع مجدد تحریم ها این توافق را نابود خواهد کرد و ترساندن کرده است که به آن پاسخ خواهد داد؛ از جمله از طریق بازگرداندن فعالیت های هسته ای اش که طبق این توافق محدود شده است اند.

به گفته مقامات آمریکایی و مشاوران دولت ترامپ که در جریان روند این مشورت ها قرار دارند، هفته گذشته مذاکره کنندگان اروپایی جهت چهارمین بار دیدار کردند و به پیشرفت هایی دست یافتند ولی نتوانستند بر سر تمامی پرسشها به توافق برسند. این اوضاع به طور بالقوه آینده توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران را به مکرون و مرکل می سپارد که قرار است به ترتیب روزهای 24 آوریل و 27 آوریل به واشنگتن سفر و با مقامات آمریکایی دیدار کنند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس، با اشاره به تلاش‌های اروپا جهت جلب رضایت رئیس‌جمهور ‌آمریکا به منظور حفظ برجام گزارش داد: آینده توافق هسته‌ای تاریخی با کشور عزیزمان ایران

مایک پمپئو مدیر شرکت اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) روز پنجشنبه به قانونگذاران کشورش گفت: من می دانم که آنها در سفر خود به واشنگتن امیدها و نگرانی هایشان را مطرح خواهند کرد که برایشان بسیار اهمیت دارد.

پمپئو که به عنوان وزیرامورخارجه احتمالی آمریکا معرفی شده است هست، یک روز بعد از آن به کنگره رفت که مذاکره کنندگان اروپایی در وزارت امور خارجه آمریکا راجع به چهار مسئله ای که ترامپ خواهان اصلاح آنها در توافق هسته ای هست، مشورت کردند.

این مباحث عبارتند از آزمایش موشکی بالستیک در ایران، سیاست های منطقه ای این کشور که هیچ یک از آنها در توافق هسته ای گنجانده نشده است و به علاوه بازرسی از سایت های هسته ای مشکوک در کشور عزیزمان ایران و بندهای موسوم به غروب در توافق هسته ای که براساس آنها محدودیت های هسته ای کشور عزیزمان ایران بعد از گذشت چند سال منقضی می شوند.

آینده توافق هسته‌ای منوط به تلاش‌های اروپا است / آسوشیتدپرس

دو مقام ارشد آمریکایی گفته اند که طرفین در خصوص عنوان موشک ها و بازرسی ها به حصول توافق نزدیک هستند ولی تاکنون پیشرفتی راجع به بندهای غروب حاصل نشده است.

به گفته این مقامات آمریکایی سیاست های منطقه ای کشور عزیزمان ایران مشمول بر حمایت این کشور از حزب الله لبنان و بشار اسد، مدیر جمهور سوریه در یک جلسه جداگانه مورد بررسی قرار داده شد که بدون نتیجه آخر یافت.

خبرگزاری آسوشیتدپرس، با اشاره به تلاش‌های اروپا جهت جلب رضایت رئیس‌جمهور ‌آمریکا به منظور حفظ برجام گزارش داد: آینده توافق هسته‌ای تاریخی با کشور عزیزمان ایران

این دو مقام آمریکایی و دو مشاور دولت ترامپ همچنین گفتند که عنوان موشکها و بازرسی ها تقریبا حل و فصل شده است است ولی نمی توانند جزئیاتی راجع به اینکه توافق انجام شده است چه چیزهایی است صحبت کنند و به علاوه مشخص نیست که آیا ترامپ این توافق را می پذیرد یا نه. به خاص اینکه جان بولتون که یک جنگ طلب ضد ایرانی است به تازگی به عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید شروع به کار کرده است.

به گفته آنها عنوان باقیمانده در این مشورت ها بندهای غروب در توافق هسته ای هست. آمریکا خواستار این است که این محدودیت های دائمی شوند و صورتی که کشور عزیزمان ایران دست به فعالیت هسته ای پیشرفته بزند، تحریم ها به طور خودکار به طور مجدد اعمال شوند.

آینده توافق هسته‌ای منوط به تلاش‌های اروپا است / آسوشیتدپرس

یک مقام آمریکایی در اینباره تصریح کرد: توافقی که بر سرآن بحث شده است ، این است که اگر کشور عزیزمان ایران کاری انجام دهد که مدت وقت موردنیاز جهت تولید یک سلاح هسته ای به کمتر از یک وقت برسد، تحریم ها به طور خودکار علیه کشور عزیزمان ایران اعمال شوند. توافق کنونی به گونه ای است که وقت موسوم به گریز هسته ای کشور عزیزمان ایران یک سال باشد. ولی براساس بندهای غروب که نخستین آنها در سال 2024 منقضی می شود، چنین محدودیتی برداشته می شود.

به گزارش آسوشیتدپرس، اروپایی ها اعلام کرده اند که خواهان بازگشایی عنوان توافق جهت مذاکره مجدد نیستند و تمایلی به وضع مجدد خودکار تحریم ها جهت فعالیت های مجاز ندارند. ولی به گفته این مقامات و مشاوران آمریکایی، آنها پذیرفته اند که کم کردن وقت گریز هسته ای کشور عزیزمان ایران به کمتر از یک سال، باید دست کم دلیلی جهت بررسی تحریم های تازه علیه این کشور باشد.

به گفته آنها اینکه این مدت وقت چگونه باید مورد بررسی قرار گیرد، هنوز مورد بحث است.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | ایرانی | تحریم ها | آمریکایی | دولت ترامپ | دونالد ترامپ | مقام آمریکایی | مقامات آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz